Üle-Euroopalised arheoloogiapäevad

ArheoloogiaPäev2019

2019. aastal täitub 10 aastat ajast, mil Prantsusmaa hakkas korraldama üleriigilisi arheoloogiapäevadi. Ümmarguse juubeli tähistamiseks otsustas korraldaja Prantsusmaa Arheoloogiainstituut Inrap kutsuda arheoloogiapäevadest osa võtma võimalikult palju inimesi kogu Euroopas.

Kolme päeva jooksul saavad kõik huvilised igakülgset teavet arheoloogiast – selle teadusharu mitmekesisusest ja vajalikkusest. Korraldatakse terve rida mitmesuguseid üritusi ja kutsutakse osalema perekondi, koole, üliõpilasi, ajaloohuvilisi ja kõiki uudishimulikke, et pakkuda neile avastamisrõõmu ja võimalust tutvuda arheloogiapärandi huvitavate tahkudega. Külastada saab tavaliselt avalikkusele suletud paiku nagu väljakaevamised, teaduskogud ja uurimisinsituudid, korraldatakse kohtumisi professionaalsete arheoloogidega, kes tutvustavad oma elukutset ning organiseeritakse mitmeid meelelahutuslikke ja harivaid tegevusi. Esmakordselt toimuvad Arheoloogiapäevad mitmel pool Euroopas, teiste seas osaleb ka Eesti.

Eestis korraldab üle-Euroopalisi arheoloogiapäevi Eesti Muinsuskaitse Selts, kes koostöös Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskoguga kutsub arheoloogide juhtimisel osa saama näitustest ja tutvuma muiste Rebalaga – tänase muinsuskaitsealaga.

www.muinsuskaitse.ee
FB eestimuinsuskaitseselts
info@muinsuskaitse.ee
ase-esimees Helle Solnask 53 494 304

ArheoloogiaPäev2019est

Rubriigid: Sündmused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.